Rally Hírek

Rally hírek - Janner Rally: Kajetanowicz volt reggel a leggyorsabb

Lengyel uralom bontakozott ki a délelőtti három gyorsaságin az ERC idei első versenyén Ausztriában. A leggyorsabb a Kajetan Kajetanowicz volt megelőzve Robert Kubicát és Vaclav Pech-t. Lukács Kornél kezdett a legjobban a magyarok közül.

Rally hírek - Mint kés a vajon!

Remek tempót diktáltak. Ezt onnan tudták, hogy sorra előzték meg az ellenfeleket. Igaz, ez azzal is járt, hogy viszonylag sokat autóztak porban, de a riválisok nagyon sportszerűen félrehúzódtak, amikor az Opel Mokka mögéjük ért.
    A hetedik helyen rajtoló Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős úgy ment át a mezőnyön, mint kés a vajon, s jó esélye volt arra, hogy megszerezze idei első szakaszgyőzelmét. Hogy végül nem sikerült – hanem négyből immár harmadszor másodikként ért célba –, arról két defektes kerék tehet.

Rally hírek - Janner Rally: Tlustak indul elsőként, Kubica utolsóként

Robert Kubica utolsóként indul holnap a priorítást élvező versenyzők közül az ERC idei első versenyén Ausztriában. A magyarok közül elsőként Lukács Kornél léphet rá a gázra.

Rally hírek - Nagyszerű magyar sikerek az Africa Eco Race negyedik szakaszán

A tegnapi három defekt okozta majd' két órás hátrány csökkentésére törekedett Szalay Balázs az Africa Eco Race negyedik marokkói, Assa és As Sakn közötti 390 km-es távján, aminek egy nagyszerű eredmény lett a vége. Kiválóan teljesített Kovács Miklós is a kamionok mezőnyében. A verseny összetett állása nem változott.

Rally hírek - Dakar 2014: A Mininél minden készen áll az újabb sikerre

Lionel Messi, Diego Maradona itt futballozott, és az függetlenséget jelentő argentin zászlót is itt tették ki először 1812-ben, abban a városban, melynek a neve Rosario. A Mini csapata pedig bízik benne, ez lesz az a város, ahonnan elindulnak harmadik Dakar győzelmük felé.

Rally hírek - Dakar 2014: Győzelemre tőr a nagyobb csapattal induló Toyota

Miután a dél-afrikai Giniel de Villiers 2013-ban a második lett, ezúttal egyértelműen a győzelmet célozza meg. Hasonlóan gondolkozik az Overdrive csapat többi tagja is.

Rally hírek - Janner Rally 2014: Robert Kubica vezette lengyel fölény a kvalifikáción

A lengyel Robert Kubica mindenkinél gyorsabb volt az ERC idei első versenyének, az osztrák Janner Rallynak a kvalifikációs szakaszán. A WRC2 tavalyi világbajnokát Kajetan Kajetanowicz és Beppo Harrach követte az 1.99 km-es szakaszon.

Rally hírek - Janner Rally rajtlista: Kvalifikáció

Ma 10:30-tól a kvalifikációval elkezdődik az idei Janner Rally, az ERC szezon első versenye. A kvalifikáció a versenyközpontja, Freistadt környékén lesz egy 1.99 km hosszú pályán 12 versenyzőpáros számára.

Rally hírek - Bessenyey: Vissza oda, ahol minden kezdődött

Bessenyey Zoltán, az ERC 2WD Cup 2013-as bajnoka címvédő útjára indul a hétvégi Janner Rallyn, ami egy év után az első havas versenye lesz.

Rally hírek - Simone Tempestini sokat tanulna

Az olasz Simone Tempestini szeretne a lehető legtöbbet tanulni a jeges utakon való versenyzésről, ezért mindhárom téli ERC futamon elindul. Első versenye a hétvégi Janner Rally lesz, majd a lett Rally Liepaja és a román Sibiu Rally következik.

Rally hírek - Baumschlager nagyon gyors versenyre számít

A tizenegyszeres osztrák bajnok, Raimund Baumschlager az évszakhoz mérten szokatlanul meleg időjárásra számít a 31. Janner Rally ideje alatt. Az osztrák versenyző éppen ezért a valaha volt legnagyobb sebességű Janner Rally-ra készül.

Rally hírek - Defektek napja

Három defekt! Több, mint elég. Több, mint amennyi belefér egy ilyen szakaszon. Szalay Balázs és Bunkoczi László közelebbről is megismerkedett az éles marokkói sziklákkal az Africa Race harmadik szakaszán, amelyen egy ideig szenzációsan alakultak a dolgai.
    Az Opel-páros ugyanis 300 kilométernél (egy defekt dacára) utolérte az élen rajtoló Jean-Louis Schlessert, és nem csupán utolérte, hanem meg is előzte!

Rally hírek - Schlesser növelte előnyét, Szalay bajba került

A francia Jean-Louis Schlesser növelte előnyét az Africa Eco Race harmadik szakasza után, amit honfitársa Jean-Antoine Sabatier abszolvált a leggyorsabban. Szalay Balázs a szakasz végén nagyon sok időt vesztve ért célba. Kovács Miklósék tartják helyezésüket.