Jänner Rali 2014, összefoglaló
    Bessenyey Zoltán – Nyirfás „Yulianna”

Rally hírek - Dakar: Barreda Bort és Sousa sikere az első szakaszon, Somfai a top tízben

Amíg az Africe Eco Race mezőnye pihent, addig a Dakar Rally épp ma kezdődött. Az első szakaszon az argentin Rosario és San Luis között 180 kilométert kellett a mezőnynek teljesíteni.

Rally hírek - Janner Rally: Robert Kubica az utolsó szakaszon szerezte meg a győzelmet

Robert Kubica az utolsó szakaszon ugrott az élre ismét, így szerezve meg karrierje első ERC futam győzelmét. Lukács Kornél, Klausz Kristóf és Bessenyey Zoltán is célba ért.

Rally hírek - Janner Rally: Vaclav Pech tartja a vezető helyet, Érdi kiesett

A délutáni négy szakasz után is Vaclav Pech vezet az ERC idei első versenyén, Ausztriában. Robert Kubica második, Raimund Baumschlager harmadik. Ifj. Érdi Tibor műszaki hiba miatt kiesett.

Rally hírek - Janner Rally: Ismét Vaclav Pech ragadta magához a vezetést reggel

A cseh Vaclav Pech vezeti ismét az ERC idei első versenyét Ausztriában, miután kirobbanó formában vezetett a reggel. Robert Kubica nagy igyekezetében kiúgrott egy rajtnál.

Rally hírek - Szalayt feldobta a bátorságpróba

Bátorságpróba. Így lehetne röviden jellemezni az Africa Race ötödik szakaszát As Sakn és Dakhla között. Az átlagsebesség meglehetősen magas volt (körülbelül 130 km/óra), viszont a pálya, mint általában, ezúttal is rejtett csapdákat. Amelyeket ezen a napon a Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős sikeresen elkerült, így újfent begyűjtött egy második helyet. Immár menetrendszerűen. Ötből negyedszer.

Rally hírek - Janner Rally: Robert Kubica nyerte az első napot

Robert Kubica, a verseny negyedik éllovasa kezdheti a holnapi versenyt az élről, miután az esti két szakaszon megelőzte Vaclav Pech-t. Ifj. Érdi Tibor áll a legjobban a magyarok közül.

Rally hírek - Janner Rally: Vaclav Pech a harmadik éllovas, Csucsuék bajban

A Janner Rally hetedik és nyolcadik szakasza után Vaclav Pech vette át a vezetést az ERC idei első versenyén, miután Baumschlager rövid váltót tetett a Skodába. Lukács Kornél technikai problémával teljesítette a mai leghosszabb szakaszt.

Rally hírek - Schlesser növelte előnyét, Szalay ismét nagyon gyors volt

Az Africa Eco Race ötödik szakaszán a Jean-Louis Schlesser ismét utolérhetetlen volt. Szalay Balázs ismét brillirozott, Kovács Miklós is célba ért.

Rally hírek - Janner Rally: Baumschlager vette át a vezetést, Bessenyey és Hadik búcsúzott

A délutáni három szakaszon Raimund Baumschlager ragadta magához a vezető helyet, míg Kajetan Kajetanowicz, Bessenyey Zoltán és Hadik András kiesett Ausztriában. Kubica számára sem volt eseménytelen a délután.

Rally hírek - Junior világbajnokok csatája várható Svédországban

Craig Breen és Pontus Tidemand is WRC-vel indul a Svéd Rallyn február elején. A két korábbi Junior WRC bajnok nevezése pikáns csatát jósolhat, hiszen a Qatar M-Sport versenyzője Elfyn Evans szintén JWRC győztes volt.

Rally hírek - Junior WRC: Citroenekkel Michelin gumikon

A következő két évben Citroen DS3 R3T-vel bizonyíthatnak a Junior WRC versenyzői, ez jelentős változás a korábbi R2-es Ford Fiestákhoz képest. A gumi szállítója a bajnokságnak a Hankook helyett a MIchelin lesz.

Rally hírek - Tervezd meg Szilágyi János és Csányi Botond 2014-es autójának design-jét és NYERJ!

Most megtervezheted Szilágyi János és Csányi Botond 2014-es Honda Civic R3 versenyautójának design-jét, amelynek fődíja egy "éles" tesztnap a Baranya Megyei Rally Sprint Bajnokság első futamán!

Rally hírek - Janner Rally: Kajetanowicz volt reggel a leggyorsabb

Lengyel uralom bontakozott ki a délelőtti három gyorsaságin az ERC idei első versenyén Ausztriában. A leggyorsabb a Kajetan Kajetanowicz volt megelőzve Robert Kubicát és Vaclav Pech-t. Lukács Kornél kezdett a legjobban a magyarok közül.

Rally hírek - Mint kés a vajon!

Remek tempót diktáltak. Ezt onnan tudták, hogy sorra előzték meg az ellenfeleket. Igaz, ez azzal is járt, hogy viszonylag sokat autóztak porban, de a riválisok nagyon sportszerűen félrehúzódtak, amikor az Opel Mokka mögéjük ért.
    A hetedik helyen rajtoló Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős úgy ment át a mezőnyön, mint kés a vajon, s jó esélye volt arra, hogy megszerezze idei első szakaszgyőzelmét. Hogy végül nem sikerült – hanem négyből immár harmadszor másodikként ért célba –, arról két defektes kerék tehet.
    <<  96 97 98 99 100 [101102  >>
    Készítette: www.KarikuszDesign.hu | Szerverhosting Partnerünk: EZit.hu Minden jog fenntartva : AutoMotorCenter.hu 2010-2018